08 Aralık Foto Finiş Bursa At Yarışı Tahminleri

 Dün devirli Adana yarışlarında ben ACTION'u, Nalkapon Dayı Nitrojen'i, Serkan Yaşar da Asrın Pehlivanı'nı banko önermişti. Üçü de kazandı ve üçümüz de yakaladık. Bize güvenip değerlendirenlere 1.093 TL hayırlı olsun. 

1. AYAK

AS DE COUR, ilk birinciliği kum pistte. Dönem dönem ıslak ya da sulu pistte yaptığı yarışlar da iyiydi. Son dönemde katıldığı yarışlarda ikincilik, birincilik, dördüncülük yaparken çok başarılıydı. Kilosu ağır olsa da kazanmak için uygun grup, iyi fırsat diyebiliriz.

TLOS, bir yıl sonra yeniden onu iyi tanıyan Danyal Kaya binecek. Bu ikili geçmişte buna benzer grupları geçmişti. Rakiplerine göre uygun kilosuyla favoriye sert rakip. 

2. AYAK

AKYAZILI RÜZGAR - MR OZZY, ben bu iki safkanın da ilk koşularını çok beğendim. Akyazılı Rüzgar düzlükte içeriden değil de belki de orta kulvardan gelse kazanabilirdi. Mr Ozzy de düzlüğe rahat gelmişti ama jokeyi dışarıya aldıktan sonra bir türlü düzeltip istediği sprinti attıramamıştı. Eğer düzlükte daha iyi bir yarış yaparsa kazanabilir. 

Bu ayakta ilk defa kuma çıkacak atlar, yeni koşanlar vs. gibi sebeplerden dolayı geniş kuponda sürpriz arayacağım. 

3. AYAK

MAHPERVERKIZ, daha önceki yıllarda kısa vadeli koşularda görmeye alıştığımız bir safkan. Kötü bir dönem geçirdikten sonra toparlanmaya başladı. Son ikinciliğinde kazanan safkan ekürisiydi. Bu defa ekürisiz piste çıkıyor ve idman pistinde çok rahat gördüm. 

TAVUZKUŞU da bu grubun kaliteli atlarından biri. O da zamanında  grup koşuda ikincilik elde etmiş bir at. Son üçüncülüğünde az farkla geçildiği Mahperverkız'la bugün rövanşa çıkacak.

4. AYAK

ÇAYIRAĞASI, çok kolay aldığı birincilikle dikkat çekti. O gün virajı tutarak dönüp her geçen metrede öne doğru aktıktan sonra 200 direği geçilirken aldığı liderliği farkı anbean açarak korudu. Geçtiği safkan Siestra'ydı. O da geçen gün İstanbul'da fena sayılmayacak grupta kazanmasını bildi. Bu da Çayırağası'nın devam eden formuyla bugün de neler yapabileceğinin bir göstergesidir. 

5. AYAK

FULL MUSCLE, Bursa'daki ilk koşusunda kazanacak kadar iyi koşup az farkla ikincilikte kaldı. Belki de jokeyi biraz erken davranmıştır. Çünkü bir ara farkı üç dört boya çıkarmış olsa da tay, sonunu getiremedi. Bu kez daha idareli biner. Birincilik için en güçlü aday. 

FAST AND  FURIOS, yarış hayatına Ankara'da başladı. Dördüncü oldu. Bana o gün süratli bir at izlenimi verdi. Ayrıca koştuğu atlar arasında açık koşuda tabela yapanlar da çıktı. Kadir Tokaçoğlu ile çok şanslı bulduğum bir isim.

6. AYAK

SENSE EIGHT, bu gruptan çok farklı bir safkan. Son dönemde yaptığı yarışlarda sergilediği görüntü bu gruplara yeter. Pistin ıslak olacak olması da çim piste daha yatkın olan ancak kumu da yadırgamayacak Sense Eight için çok büyük bir avantaj. Artık kazanacak kadar iyi durumda olduğunu gördüğüm safkan bankom. 

Bizi destekleyen herkese teşekkürler. Bol şans dilerim. 

Foto Finiş Bursa At Yarışı Tahminleri

İkinci ayak 5-11 silinmiş, ilk ayak 5 ilave edilmiştir. 12.34

1.10 // 2.8.4.5
1.6.9.2.4.8.10
5.3 // 2.7.4.8
4 ÇAYIRAĞASI BANKO
4.2.9.5.10.8
10 SENSE EIGHT BANKO

13.44 TL // 138.24 TL

Tıkla Git

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Lütfen yorum yazarak düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

Top Post Ad

Below Post Ad