TJK TV Hemen İzle->
Canlı
wb_sunny

Son Dakika

Kamyonet Çarpan Atlar Birbirine Sarıldı

Kamyonet Çarpan Atlar Birbirine SarıldıAntalya'da kamyonet çarpan atlar birbirine sarıldı. Olayı ve ardından ortaya çıkan manzarayı görenlerin yürekleri burkuldu.


VİCDANSIZ VE KURAL TANIMAZ BİRİ TARAFINDAN EZİLDİLERSafkan değilllerdi, yük hayvanı olarak da kullanılmıyorlardı; belli ki kimseleri yoktu, sahipsizdiler. Başı boş bir halde nereye gideceklerini bilmeden dolaşıyorlardı. Antalya'nın Murat Paşa İlçesi'ndeki Gazi Bulvarı'nda trafiğin yoğun olduğu bir saatte, iddialara göre, ters yönden gelen bir kamyonet ikisine birden çarptı ve olay yerinden uzaklaştı. Gözünü kırpmadan iki canı ezen vicdansız şoför arkasına bile bakmadı. Yetmedi, onun arkasından gelen bir tır da masum hayvanlara çarptı. Dayanamadılar yere yıkıldılar.


ATLAR BİRBİRİNE SARILDI

Uzun süre yerde yatan canlar birbirlerine teselli vermek istercesine sarıldılar. Olay yerine gelen polisler vatandaşların yardımıyla ikisini de yolun kenarına götürdü. Ardından gelen ambulansla hayvan barınağına götürüldüler. Şimdi sıcak bir yuvaları var, tedavi de görecekler. Belki olay halka bu kadar açık bir alanda gerçekleşmeseydi, daha öncekilerde olduğu gibi ölüme terk edilirlerdi. 


HAYVANLARIN DA YAŞAMA HAKKI VAR


Ülkemizde özellikle son yıllarda hayvanlara şiddet olaylarında hızlı bir artış yaşanıyor. Gün geçmiyor ki haberlerde yahut sosyal medya platformlarında bir hayvana işkence edildiğini gösteren belgelere rastlamayalım. Bu durum en önemli sebebi ülkenin içinde bulunduğu sosyal ve ekonomik durumun insanların psikolojisinde yarattığı tahribat olsa da yasaların caydırıcılıktan çok uzak olması da canileri teşvik ediyor. 

En kısa zamanda hayvan hakları ile ilgili düzenlemelerde iyileştirilmeye gidilmesinin, suçlulara hak ettiği cezalar verilerek toplum vicdanının rahatlatılmasının bir gereklilik olduğunu düşünüyoruz. Bu dünyada bizim ne kadar yaşamaya hakkımız varsa, onların da aynı derecede hakkı var. 


OLAYIN GÖRÜNTÜLERİ

Etiketler

Yorum Gönder