TJK TV Hemen İzle->
Canlı
wb_sunny

Son Dakika

Dünya Düz Mü?

Dünya Düz Mü?


Dünya Düz Mü?

Yapılan araştırmalara göre Y kuşağı olarak nitelendirilen milenyum çocuklarının üçte biri dünyanın aslında düz olduğuna inanıyor. Biz de tam bu noktadan hareketle bu içeriğimizi hazırlıyoruz. 

''Kafayı mı yemiş bunlar; ne düzü, ne dünyası?'' dediğinizi duyar gibiyiz ancak istatistiki veriler insanların bu teoriye giderek daha çok inandığını gösteriyor. Peki nedir bu düz dünya teorisi? Gelin birlikte bakalım ve ardından da dünyanın yuvarlak olduğunu iddia edenlerin delillerini birlikte inceleyelim. 

Düz Dünya Teorisi

Düz dünya teorisini savunanlara göre aslında bütün dünya ülkeleri bir olmuş durumda ve bütün gerçekleri halklarından saklıyorlar. Bizi bilinmeyen bir sebepten ötürü kandırıyorlar. Başı da Amerika çekiyor. Şimdi madde madde düz dünyacıların iddialarını sıralayalım.

 1- Dünya aslında Güneş'in etrafında dönmüyor. Güneş sanıldığından çok daha küçük ve dünya üzerinde çember şeklinde bir yörünge çiziyor. Evren aslında 5000 kilometre yüksekliğinde; Güneş ve Ay yer yüzeyinden 4800 kilometre yükseklikte yer alıyor. 


2- Dünyanın kenarında buzul duvarları var ve Antarktika aslında burası. Kuzey Kutbu da dünyanın ortasında yer alıyor. Buzul kenarlara ulaşmamamız için askeri birlikler görevlendirilmiş durumda ve uluslar arası antlaşma gereği bütün ülkeler de bu durumu biliyor. Gizli bilgiler burada saklanıyor.3-) Son yaptıkları çılgınlıklardan biri de Avustralya kıtasının aslında olmadığı ile ilgili bir iddiayı ortaya atmak. Geçtiğimiz günlerde delinin biri bir kuyuya taş atmış kırk akıllı çıkaramamış misali bir hadise meydana geldi. Shelley Floryd adlı bir kullanıcı Facebook üzerinden yaptığı paylaşımda ''Avustralya yok. Kanıt dediğiniz her şey dünyanın önde gelen ülkeleri tarafından üretilen iyi kurgulanmış yalanlar ve belgeler. Peki ya Avustralyalı arkadaşlarınız? 

"Zamanda yolculuk mümkün mü?" içeriğimiz de ilginizi çekebilir.

Onların hepsi oyuncu ve bilgisayarla üretilen karakterler, dünyayı kandırmak için oynanan yalanın bir parçası.'' dedi ve ortalık karıştı. Sanki bu anı bekliyormuşçasına birçok düz dünyan teorisyeni ortaya farklı iddialar atarak Shelley'i destekler nitelikte paylaşımlarda bulundular. Shelley sonrasında bunun şaka amaçlı uydurulmuş bir yalan olduğunu söylese de deliler kafilesi bu konuyu uzunca bir süre gündemde tuttu. 4-) Bir diğer iddia da şu: Gökkubbe denilen şey kristalimsi bir yüzey ve dünyayı çevreliyor. Hiçbir zaman dış uzaya gidilemedi ve bu kubbe aşılamadı. Yani ne aya çıkıldı ne uydular var ne de Mars'a uzay aracı gönderildi. Çin, Hindistan, Rusya, Japonya, Amerika vs. bir olmuşlar tüm dünya vatandaşlarını kandırmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Üstelik bunu 1956 yılından beri sırf eğlence amaçlı yapıyorlar. Başka ne tür bir kazançları olabilir ki. Eminim şu anda bir yerde toplanmış ''Nasıl kandırıyoruz ama'' diyerek kahkahalar atıyorlardır. 5-) ''Asıl dünya haritası Birleşmiş Milletler Logosu'ndaki gibidir. Bizimle dalga geçtikleri yetmiyormuş gibi bir de gerçeği gözümüze sokuyorlar. Bunu ispat edemiyor oluşumuz beni çıldırtıyor'' der, bir düz dünyacı. 


6-) ''Hani dünya yuvarlaktı da biz bu kadar uzaktan bu şehri göremiyorduk? Alın size 63 km öteden çektiğimiz Toronto fotoğrafı. Sizin dediğinize göre o binaların hiçbirini göremememiz lazım ama bakın biz CN Tower'ın kubbesini görebiliyoruz. Bunu da açıklayın dünya yuvarlak diye haykıranlar '' derler ama bilim adamlarının bunun ışığın kırılmasının bir sonucu olduğunu söylemeleri onları tatmin etmez. Dünya düzdür ve fizik bilimi yalandır. 
Düz dünya teorisyenlerinin iddiaları saymakla bitmez. Üstelik dünyanın yuvarlak olduğuna dair bütün kanıtları çürütecek iddialara da sahipler. Biz de bir de dünyanın yuvarlak olduğuna dair bizlere sunulan kanıtlara bakalım. Etiketler

Yorum Gönder